villareyonu Çalışma Saatleri : 09:00 - 24:00
villareyonu
20 Şubat 2020

Kalkan’da Gezilecek Yerler

Kaş ilçesine bağlı mahalle olarak geçen Kalkan, doğa harikası tatil yörelerimiz arasında yer almaktadır. Akdeniz bölgesinin doğal dokusunu kaybetmemiş kasabası olan Kalkan’da Gezilecek Yerler, size başka dünyaların kapılarını aralayacak. Son yıllarda özellikle villa kiralama sektörü ile ön planda olan Kalkan, en çok İngiliz turistlerin dikkatini çekmektedir. Heredot’un ‘’dünyada yıldızlara en yakın yer‘’ olarak bahsettiği yer olup, doğal ve tarihi güzellikleri ile ziyaretçilere unutulmaz bir tatil sunmaktadır. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan Kalkan gezilecek yerler listesine birlikte göz atalım…

Kalkan Gezilecek Yerler

Kaş – Kalkan Arası Kaputaş Plajı

Kaş ve Kalkan arasında yer alan ve muhteşem manzaraya sahip olan bir kanyonun ağzında yer alıyor. Kartpostallardan bir kare görünümü veren, turkuaz rengi güzelliği ile görenleri büyülüyor. Biraz inişi çıkılı zor olsa da, geldiğinize değecek berrak bir güzelliğe sahip. Plaja giriş ücretsiz olup, şezlong ve şemsiyeler ücretlidir.

Kalkan Gezilecek Yerler – Fırnaz Koyu

Tekne turları ile gelebileceğiniz Fırnaz Koyu doğal güzelliğini görmelisiniz. Yeşilköy civarında bulunan bu koyda çamur banyosu yapma şansına sahipsiniz.

Muhteşem Kumsalı ile Türkiyenin En Uzun Plajı: Patara Plajı

Turistlerin en çok akın ettiği plajlardan olan Patara Plajı, Caretta Caretta’ların yumurtlamak için tercih ettiği bir bölgedir. Şansınız yaver giderse görebilirsiniz. Plajın kumunun cinsi daha önce görmediğiniz inceliktedir. Denizin, sahilin ve plajın yanında, Patara Antik Kenti de düşünüldüğünde, vazgeçilmez tatil bölgesi olmayı hak ediyor. Müzekart kullanıyorsanız, ücretsiz olarak girme imkânına sahip olduğunuzu belirtelim.

Kalkan Gezilecek Yerler: Halk Plajı

Hayatın tüm derdini tasasını bir kenara bırakıp, çakıllı yapısı ile huzurlu bir gün geçirmenizi sağlayacak Kalkan Halk Plajına mutlaka uğramalısınız. Berrak denizinde serinledikten sonra, dilerseniz doğal güzelliklerini gezerek ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Plaja girmek ücretsiz olup, şezlonglara ödeme yapılmaktadır.

Kalkan, Patara, Xhantos Antik Kenti

Kalkanda gezilecek yerler arasında bulunan tarihi yapılardan olan Xanthos Antik Kenti, 1988 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Likyalılardan izler taşıyan bu harika kent milattan önce 7.yüzyıla kadar şahitlik etmektedir. Xanthos lahitleri, mezartları ve birçok parçaları günümüze kadar bu kent ile ulaşmıştır.

Kalkan, Letoon Antik Kenti

Tarihe önem verenler için antik kent cenneti olan Kalkan’da yer alan Letoon  Antik Kenti, Yunan Mitolojisinde yer alan bir çok tanrı ve tanrıçanın tapınaklarını aynı zamanda manastırlarını içerisinde bulundurmakta olup, o dönemde dini açıdan büyük bir kademeye yükselmiştir.

Kaş – Kalkan Pirha Bezirgan Antik Şehri

Kalkan gezilecek yerler arasında yer alan bu antik kent, Bezirgân Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Birçok kaya mezarlıkları ve lahitler yer almaktadır. Müzekartınız ile geldiğinizde ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

Ulaşım tekneler ile sağlanan bu harika mağarada, tılsımlı renklerin dansına şahitlik edeceksiniz. Bir zamanlar fok balıklarını ağırlamıştır. Kalkan bölgesinden hareket eden tekneler ile bu mağarayı ziyaret edebilirsiniz.

Güvercinlik Deniz Mağarası

İçerisinde birçok güvercinin yer aldığı Güvercinlik Deniz Mağarası’na, yalnızca yüzerek gidebileceğinizi söylemekte yarar var. Bu mağaraya Kalkan’dan tekne ile ulaşmanız mümkündür. İçerisinde sayısız güvercinin yuvası bulunan mağarayı görmeden gitmemelisiniz.

 

Güvercinlik Mağarası ile yakın mesafededir. Mağaranın dar bir girişi bulunmaktadır. Teknelerle bölgeye ulaşım sağladıktan sonra, denizin maviliklerine kendinizi bırakıp yüzerek mağaraya ulaşabilirsiniz.

Kalkan’da Gezilecek Diğer Yerler

Doğal güzellikleri saymakla bitmeyen Kalkan, dünyaca ünlü harika manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikler balayı tatil yapanların ilk tercihleri arasında romantik manzaraları ile yer almaktadır. Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, Kaş Merkez’deki Büyük Çakıl Plajı ile Küçük Çakıl Plajı ve ülkemizin en uzun plajları arasında bulunan Patara Plajı, Kalkan’da mutlaka görmeniz gereken plajlardan. Kalkan tatilinizde görmenizi önerdiğimiz diğer yerler ise; Limanağzı, Üçağız, Patara ve Çukurbağ Yarımadasıdır. Hepinize iyi tatiller diliyoruz.

Genel
Hemen Ara!
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Saati :
REZERVASYON DETAYLARI
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
ÖDEME PLANI
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
Toplam Tutar :
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış
Özellik