villareyonuÇalışma Saatleri : 09:00 - 23:00
villareyonu
  • Anasayfa
  • Blog
  • Kelebekler Vadisi: Fethiye'de Cennetten Bir Köşe
  20Kasım2021

  Kelebekler Vadisi: Fethiye'de Cennetten Bir Köşe

  Kelebekler Vadisi: Fethiye'de Cennetten Bir Köşe

  Kelebekler Vadisi, Fethiye bölgesinde yer alan ve büyüleyici güzelliğiyle cennetten bir köşedir. Bölge içerisinde 80'in üzerinde kelebek türüne ev sahipliği yaptığı için Kelebekler Vadisi ismine sahiptir. Vadinin etrafı tamamen yeşilliklerle çevrilidir ve yeşilliklere temiz, mavi bir deniz eşlik eder. Güzelliğiyle yerli yabancı birçok kişiyi kendisine çeken Fethiye Kelebekler vadisi fotoğraf çekimlerinin yapılabileceği ve güzel anıların biriktirilebileceği bir tatil durağıdır.

  Fethiye Kelebek Vadisi'ne Nasıl Gidilir?

  Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz beldesinde bulunur. Ölüdeniz beldesi Muğla'ya bağlı Fethiye ilçesinde yer alır. Bu yüzden Ölüdeniz Kelebekler Vadisi hangi ilimizdedir, sorusunun cevabına Muğla yanıtı verilebilir. Bölgeye gitmek için öncelikle Muğla'nın Fethiye ilçesine oradan da Ölüdeniz beldesine doğru yol almalısınız. Ölüdeniz'e ulaştıktan sonra burada Kelebekler Vadisine giden tekneler bulunmaktadır. Tekneleri kiralayarak veya doğrudan bilet alarak bölgeye ulaşabilirsiniz. Fethiye'den Kelebekler vadisine ulaşmanızın ne kadar süreceğini merak ediyorsanız km hesabı yapabilirsiniz. Fethiye ile Kelebekler Vadisi arası kaç km, sorusunun cevabı ise ortalama 30-32 km'dir. Fethiye'ye ulaştıktan sonra yaklaşık 30 km yol alarak Kelebekler Vadisi'ne gelebilirsiniz. Ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemse yürüyüştür. Bunun için Fethiye otogarında bulunan Faralya minibüslerini tercih edebilirsiniz. Bu minibüsler sizi Kelebekler Vadisi'nin üst kısmına indirir. Yürüyerek vadiye inebilmek basit değildir, bu yüzden kolay ulaşım için tekneyi tercih edebilirsiniz. Kabak koyu ve diğer çeşitli koylardan da Kelebekler Vadisi için tekneler kalkar.

  Fethiye Kelebekler Vadisi'nde Neler Var?

  Fethiye Kelebekler Vadisi ziyaretçilere geniş aktivite imkanı sunar. Kayalık bir alan ve muhteşem bir doğaya sahip olan Fethiye Kelebekler Vadisi, doğa yürüyüşü yapmanız için oldukça doğru bir yerdir. Doğa yürüyüşüyle etrafı keşfedebilir, görüntüsünü en çok beğendiğiniz duraklarda dinlenebilir ve fotoğraflar çekilebilirsiniz. Vadide yapabileceğiniz bazı aktiviteler aşağıdaki gibidir;

  • Yamaç tırmanışı yapmak.
  • Yürüyüş patikasını kullanarak doğa yürüyüşü gerçekleştirmek.
  • Denize girmek.
  • Kelebekler Vadisi çevresindeki koyları gezmek.
  • Tekne turuna katılmak.
  • Kelebek keşfine çıkmak.

  Fethiye Kelebekler Vadisi'nde Denize Girilir mi?

  Kelebekler Vadisi içerisinde çok güzel bir deniz bulunduğu için denize girip girilemeyeceği de sıkça sorulur. Fethiye Kelebekler Vadisi denize girilir mi, sorusunun cevabı evettir. Bölgede plaj bulunmaktadır ve bu plaja giderek denizde vakit geçirebilir veya güneşlenebilirsiniz. Fethiye kelebekler vadisi sahip olduğu doğa yapısıyla yeşilin ve mavinin tadını sonuna kadar çıkarmanıza imkan sağlar. Vadinin yüksek bir noktasına çıkarak vadinin her bir güzel noktasını izleyebilir veya dalış yaparak suyun tadını çıkarabilirsiniz. Vadinin çevresinde bulunan doğal güzellikleri görmek için Fethiye Kelebekler vadisi tekne turu seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

   

  Kelebekler Vadisine Yakın Gezilebilecek Yerler

  Fethiye Kelebekler Vadisi sadece kendi güzelliğiyle değil aynı zamanda çevresindeki lokasyonların güzelliğiyle de harika bir duraktır. Vadiye uğradıktan sonra yakın yerlere giderek de gezinin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Fethiye Kelebekler Vadisi yakınında gezebileceğiniz bazı noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kabak Koyu: Kelebekler Vadisine ulaşmak için de kullanabileceğiniz Kabak Koyu içerisinde görülmeye değer yerler barındırır. Şelaleye ve göletlere sahip koya Kelebekler Vadisinden teknelerle ulaşılabilir. Koylarda ve Kelebekler Vadisi'nde otobüs, minibüs gibi kullanabileceğiniz tekneler bulunur.
  • Tlos Antik Kenti: M.ö 14. yüzyıla dayanan tarihiyle Tlos Antik Kenti, ülkemizin en önemli tarihi yerleri arasında yer alır. Tarih gezisi yapmayı seven kişiler Kelebekler Vadisine yakın bu alanı görebilir.
  • Darboğaz Koyu: Temiz sularıyla ön plana çıkan Darboğaz Koyu, Kelebekler Vadisine yakın olarak ziyaret edebileceğiniz bir alandır.

  Fethiye Kelebek Vadisi geziniz sırasında isterseniz yakın yerlere de uğrayarak gezinizi çeşitlendirebilir isterseniz vadinin tüm güzelliğini sonuna kadar keşfedebilirsiniz.

  Kalınacak Yer Seçimi Nasıl Yapılır?

  Fethiye Kelebekler Vadisi SİT alanıdır. SİT alanlarına yapılar kurulamayacağı için konaklamak adına bölgeye yakın kalacak yer seçeneklerini tercih etmelisiniz. Villa Reyonu, Kelebekler Vadisi yakınında konaklayabileceğiniz çeşitli villa seçenekleri sunmaktadır. Villa Reyonu, harika kiralık villalarla hem konforunuzu en üst düzeyde tutar hem de villa aracılığıyla da tatilin, manzaranın tadını çıkarmanıza olanak sağlar. Senenin bütün yorgunluğunu çıkaracağınız bir tatil yapmak için Villa Reyonu adresini tercih edebilir ve tatilinizi en keyifli hale getirebilirsiniz.

   

  Genel
  Hemen Ara!
  WhatsApp Destek!
  ×Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
  ×REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Saati :
  REZERVASYON DETAYLARI
  Konaklama Tutarı :
  Elektirik Ücreti :
  Temizlik Ücreti :
  Isıtma Ücreti :
  ÖDEME PLANI
  Ön Ödeme :
  Girişte Kalan :
  Toplam Tutar :
  ×
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış
  Özellik