villareyonuÇalışma Saatleri : 09:00 - 01:00
villareyonu
  14Mart2022

  Kaş’ta Gezilecek Birbirinden Güzel 10 Yer

  Kaş gezilecek yerler listesi hazırlamak isteyen tatilciler için çok sayıda seçenek vardır. Türkiye’de tatilcileri en fazla bağlayan yerlerden biri olarak görülen Kaş Antalya’nın sınırları içindedir. Kaş gezilecek yerler rehberindeki popüler bazı yerleri tanıtmaya geçmeden önce Kaş hakkında verilebilecek temel bilgiler ise şunlardır:

  • Kaş, Antalya şehir merkezinin yaklaşık 190 km batısındadır.
  • Antalya’nın yüzölçümü dikkate alındığında 1en büyük 4. ilçesidir.
  • Kaş gezilecek yerler arasında antik kent sayısının fazla olması dikkat çekicidir.
  • Teke Yarımadası’nın içinde yer alır.
  • İlçe Yunanistan’a bağlı ve “Kaş gezilecek yerler” listesinde de bulunan Meis Adası ile komşudur.
  • 70 km’lik sahil uzunluğu ve çok keyifli plajları ile ünlüdür.
  • Etrafı yüksek dağlarla çevrilidir.
  • Tarihi Karia Yolu ile Likya Yolu’nın kesişim noktasında bulunması ilçenin tarihi önemini artırır.
  • Kaş’ta çok sayıda dalış okulu olmasının yanı sıra bölge rafting, trekking, yamaç paraşütü gibi etkinlikler için de son derece elverişli koşullara sahiptir. Kaş gezilecek yerler listesinde outdoor ve doğa sporları için tercih edebileceğiniz birçok alternatif bulunur.

   

  Kaş’ta Nerede Konaklanır?

  Kaş konaklama açısından çok sayıda alternatif sunan bir ilçedir. Ayrıca tatiliniz esnasında nerede konaklayacağınıza dair herhangi bir endişe duymanıza da gerek kalmaz. Villa kiralama yöntemi özellikle son birkaç senedir çok popüler. Siz de uygun fiyatlarla Kaş gezilecek yerler listesindeki turistik bölgelere yakın olan istediğiniz tipteki bir villayı kiralayıp, tatilinizi çok daha konforlu geçirmek için Kaş kiralık villalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  Kaş’ta Gezilecek Yerler Listesi

  Akdeniz ikliminin etkisi altındaki beldede tatil sezonu Nisan ile Ekim ayı sonu arasındaki dönem olsa da Kaş her mevsim ziyaret edebileceğiniz bir ilçedir. Kaş gezilecek yerler listesi içinde plajlardan mağaralara, kanyonlardan antik kent ve müzelere kadar birçok turistik nokta vardır. Kaş’ın en popüler yerleri şunlardır:

  1- Kaputaş Plajı

  Kaş’ta gezilecek yerler listesinin başında Kaputaş Plajı vardır. İlçenin çok sayıda güzel plajı olmasına rağmen özellikle Kaputaş Türkiye’nin tanıtımlarında da sık sık yer alır. Etrafı kayalıklarla çevrili olduğundan dünyanın karmaşasından insanları izole ediyormuş gibi görünür.

  Yukarıdan izlemesi de çok keyifli olan plajın denizi dalgalıdır ve genellikle deniz ayakkabısı giyilmesi önerilir. Sahilinde altın renkli, ince taşlı kumlar alabildiğince uzanır ve tüm gün boyunca tatilcilere eşsiz bir deniz-kum-güneş keyfi yaşatır. Kaş denilince akla ilk gelen plajlardan olan Kaputaş Kaş’a araç ile yaklaşık 20 dakikalık bir uzaklıkta olup aynı zamanda Kalkan beldesine de yakındır. Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz plajda duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanları da mevcuttur. Dik merdivenlerle inebileceğiniz plajda şezlong ve şemsiye içinse ekstra bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Kaş gezilecek yerler listesinde mutlaka görülmesi önerilen plajlardan biri olarak bu güzel kumsalı gezi rehberinize dahil edebilirsiniz.

  2- Kaş Merkez

  kaş panoramik fotoğraf

  Kaş gezilecek yerler arasında ilçenin tarihi merkezi de bulunur. Kaş’ın çevresi kadar merkezi de turistlerin vakit geçirmekten çok keyif aldığı birçok cazibe unsuru ile doludur. Fazla büyük olmamasına rağmen meşhur çarşısı, çeşit çeşit hediyelik eşya bulabileceğiniz dükkanları, Arnavut kaldırımlı sokakları, cumbalı konakları, begonvilleri ve enerji veren canlılığı ile ilçenin merkezini de Kaş gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Yabancı turistler arasında da ünü gittikçe yayılan Uzun Çarşı’yı birkaç saat içinde dolaşabilmeniz mümkündür. Çarşının sonunda ise Kaş’la özdeşleşmiş Aslanlı Lahit bulunur. Aynı zamanda Kaş’ın çok yönlü tatil seçeneklerini görmeniz için de merkez ideal bir bölgedir. Burada gece hayatını sevenler için sabahın ilk ışıklarına kadar kapılarını açık tutan birçok eğlence mekanı bulunur.

  3- Patara Antik Kenti

  Kaş’ta gezilecek yerler arasında akla ilk gelen noktalardan biri de Patara Antik Kenti’dir. Tarihe ve arkeolojiye meraklı olanların keşiflerle dolu bir geziye çıkmak için sıklıkla tercih ettikleri yerler arasındadır. Kara yolu ile Kaş merkezden yaklaşık bir 40 dakika içinde ulaşabileceğiniz antik kentte Likya Medeniyeti’ne ait tarihi kalıntılar bulunur. Kaş gezilecek yerler listesindeki Patara Antik Kenti’nde görebileceğiniz bazı kalıntılar ve yapıların dünya genelinde önem taşıdığını da söylemek mümkündür. Örneğin, dünyadaki ilk parlamento binasının bu kentte olduğu söylenir. Ayrıca tiyatro, Bizans kilisesi, tarihi hamam, Korint Tapınağı, ünlü Roma Zafer Takı da antik kentte yer alır. Dilerseniz antik kent gezinizden sonra hemen yanındaki Patara Plajı’nda da hoş saatler geçirebilirsiniz. Kaş gezilecek yerler için plan yapmak isteyen çoğu tatilci Patara Antik Kenti ile Patara Plajı’na listelerinde öncelik vermektedir. Siz de bu ünlü yerlere uğrayarak Kaş’ı birçok yönüyle keşfe çıkabilirsiniz.

  4- Likya Uygarlıkları Müzesi

  Kaş gezilecek yerler arasında tarihi zenginliklerle karşılaşabileceğiniz çok sayıda bölge bulunur. Örneğin Likya Medeniyeti Antalya bölgesinde yaşamış; ticari faaliyetler de dahil olmak üzere dini ve sosyal yaşama dair birçok kalıntı ile tarihi eser bırakan bir uygarlıktır. Yüzyıllar öncesinden günümüze kadar varlığını sürdüren ve tarihi bir miras olarak görülen bu eserleri görmek için Likya Uygarlıkları Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bir tahıl ambarından dönüştürülen ve Andriake Ören Yeri’nde ziyaretçilere açılan müzede Likyalılara ait çok sayıda eser yer alır.  “Kaş gezilecek yerler” listesinin ve arkeolojiye ilgi duyanların gözde merkezlerinden biri olan müzeye gelirseniz aynı zamanda ören yerini de inceleyebilirsiniz. Sarnıç, agora, hamamlar, kiliseler ve daha birçok yapı bu bölgede görebilecekleriniz arasındadır.

  5- Demre

  Demre “Kaş gezilecek yerler” arasında gidebileceğiniz en etkileyici beldelerden biri olarak dikkat çeker. Mavi yengeçler, Noel Baba (St. Nicholaus) ve Myra Antik Kenti ile ünlenen Demre’ye, Kaş’tan yaklaşık 45 dakika-1 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşılır. Özellikle burada bulunan St. Nicholaus Kilisesi’nin Hristiyanlar için taşıdığı anlam (Hac) dolayısıyla bölge yoğun biçimde yabancı turist akınına da uğrar. Noel Baba olarak isimlendirilen St. Nicholaus’un öldükten sonra bir süre burada yattığı söylenir. Likya döneminden kalan kaya mezarları görebileceğiniz ve medeniyetin 3 oy hakkına sahip büyük kentlerinden biri olan Myra da Demre’de en çok gezilen yerlerdendir. Ayrıca Likya Uygarlığı Müzesi de Myra Antik Kenti’nden yalnızca 5 dakikalık bir uzaklıktadır. Kaş gezilecek yerler listesi hazırlıyorsanız tarihi gezileri seven çoğu kişinin favorisi olan Demre’yi de planınıza dahil edebilirsiniz.

  6- Kalkan

  Kaş gezilecek yerler rehberinin en cazibeli noktalarından bir diğeri ise Likyalılardan birçok iz taşıyan, Antalya’nın en güzel beldelerinden olan Kalkan’dır. Kalkan genellikle biraz daha sakin tatili tercih edenlerin gözdesi olarak öne çıkar. Sakin olması eğlence olanaklarının olmadığı anlamına gelmez çünkü burası aynı zamanda gece hayatıyla da ünlü bir beldedir. Kaş gezilecek yerler listesinde turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ve merkeze ortalama 25 km uzaklıkta olan Kalkan özellikle villa kiralamak isteyenlerin de favori yerleri arasındadır. Doğal ortamını en iyi koruyan yerlerden olan Kalkan aynı zamanda Patara ve Kaputaş Plajları’nın da bulunduğu beldedir. Yunan tüccarların kurduğu tahmin edilen, son yıllarda özellikle İngiliz turistlerin ilgi odağında olan Kalkan’da liman ve çarşıyı da ziyaret edebilirsiniz.

  Kalkan ile ilgili önerilen linkler;

  ➡ Kalkan’da Gezilecek Yerler Listesi

  ➡ Kalkan Kiralık Villalar

  kalkan panoramik gece fotoğrafı

  7- Kaleköy (Simena)

  Kaş’ın hatta Türkiye’nin en etkileyici manzaralarından birine sahip olan Kaleköy’ün Likya dönemindeki ismi Simena’dır. Kaş gezilecek yerler listesinde çoğu turistin en keyifli anılarla hatırladığı noktalardan biri olan Kaleköy Kaş’tan yaklaşık 40 km’lik bir mesafede bulunur. Kaleköy’e gitmek için genellikle tekneler kullanılır, bu esnada çoğu turist de güzel bir deniz yolculuğunun tadını çıkarır. Tüm büyüleyiciliği ile Akdeniz manzarasını ayaklarınızın altına seren Kaleköy’de yamaçtaki restoranlar ve çevredeki bazı kafeler de oldukça ilgi görür. Simena Ören Yeri’nde ise kale, tapınak, antik tiyatro ve kaya mezarlarının kalıntıları bulunur. Kaş gezilecek yerler arasında öne çıkan bu alana müze kartı ile giriş yaparak o dönemlerden kalma izleri inceleyebilir, tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

  8. Saklıkent Kanyonu

  Kaş gezilecek yerler için oluşturulan listede bölgenin coğrafi mucizelerini yansıtan alanlara da yer vermek gerekir. Antalya’nın Muğla ile sınırını oluşturan Saklıkent Kanyonu Kaş’ın doğal güzelliklerini en iyi sergileyen alanlar arasındadır. Yürüyüş yapmak ve kanyonu keyifli bir macera ile keşfetmek isteyenlerin yanında rahat bir spor ayakkabı getirmeyi tercih ettiği Saklıkent Kanyonu yaklaşık 14 km uzunluğundadır. Yürüyüş parkurunda buz gibi suyun içine de girebildiğiniz kanyonda aynı zamanda bir de güzel bir şelale bulunur. Saklıkent Kanyonu’nun şaşırtıcı ve birbirinden güzel doğal oluşumlarını izlerken sıcak havada suyun içinden yürüme deneyimi çoğu kişi için oldukça keyiflidir. Ayrıca yemek yemek isteyenler için kanyonda restoranlar da vardır. Özellikle buradaki gözlemelerin lezzeti meşhurdur. Patara ile Tlos arasında konumlanan ve “Kaş gezilecek yerler” rehberinde bulunan Saklıkent Kanyonu’na Kaş merkezden yaklaşık 1 saat içinde ulaşabilirsiniz.

  9- Kekova

  Kaş gezilecek yerler güzergahındaki Demre sınırlarında bulunan Kekova tekne turu yapmak ve yüzmek için çok güzel bir adadır. Antalya’daki tekne turlarının da önemli noktalarından biri olan Kekova özellikle bakir koyları ile tatilcilere unutulmaz anlar yaşatır. Adanın birbirinden güzel koylarının dışında ilgi çekici bir diğer özelliği ise depremler sonucu batmış bir antik kentin kalıntılarına sahip olmasıdır. Bu nedenle su altı çalışmalarının da yoğun olarak gerçekleştiği güzergahlar arasında bulunur. Dalgıçların ve dalış sporu ile ilgilenenlerin de çok sevdiği yerlerden biri olan Kekova aynı zamanda doğal bir sit alanıdır. Kekova’nın hemen karşısında ise Kaş gezilecek yerler listesinin önemli noktalarından biri olarak görülen Kaleköy bulunur. Kaleköy’e gelenler kanoyla Kekova’ya geçebilir.

  10- Meis Adası

  meis adası panoramik

  Kaş gezilecek yerler listesinin son sırasında Meis Adası bulunur. Aslında burası Yunanistan’a bağlı bir ada ancak Kaş ilçesi ile komşu konumdalar. Meis Adası’na günübirlik olarak bir gezi planlamanız mümkün. Adaya Kaş’tan feribotlarla geçilebiliyor. Kaş sınırlarına sadece 2 km kadar bir uzaklıkta bulunan Meis Adası tarihi ve sevimli dokusunu korumayı başarmış. Tarihi ada rahatlıkla  “Kaş gezilecek yerler” arasındaki en cazibeli noktalardan biri olarak değerlendirilebilir. Gezginlere unutulmaz hatıralar bırakan adanın şirin sokaklarını dolaşmak, sahilinde uzun bir yürüyüş yapmak ve çarşısını keşfetmek burada yapılabilecek aktiviteler arasındadır. Aynı zamanda adanın kendine özgü renkli evlerini de görme şansını yakalayabilirsiniz. Adanın en ünlü yerlerinden biri ise Mavi Mağara’dır. Mağaranın duvarlarına yansıyan ışık ortama mavi renk vermektedir. Buraya deniz taksiler sefer düzenler. Ayrıca Kaş gezilecek yerler rehberinize dahil edebileceğiniz bu sevimli adada Saint George Plajı da oldukça meşhurdur.


  Oluşturulma Tarihi : 9.04.2022 19:23:02

  Son Güncellenme Tarihi : 19.12.2023 18:48:11

  Genel
  Hemen Ara!
  WhatsApp Destek!
  ×Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
  ×REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Saati :
  REZERVASYON DETAYLARI
  Konaklama Tutarı :
  Elektirik Ücreti :
  Temizlik Ücreti :
  Isıtma Ücreti :
  ÖDEME PLANI
  Ön Ödeme :
  Girişte Kalan :
  Toplam Tutar :
  ×
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış
  Özellik
  Tıklayın Sizi Arayalım
  Talebiniz AlındıSizi En Kısa Zamanda Arayacağız.
  x
  Sizi arayalım!Müşteri temsilcimiz ile konuşun...

  Sizi arayabilmemiz için telefon numaranızı girin ve ne zaman konuşmak istediğinizi seçin