villareyonuÇalışma Saatleri : 09:00 - 23:00
villareyonu
  24Aralık2021

  Hafta sonu Gidilecek, Gezilecek Tatil Yerleri

  Hafta sonu Gidilecek, Gezilecek Tatil Yerleri

  Hafta Sonu tatillerinizde doğanın, güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ülkemizde ilgi alanlarınıza göre keşfedebileceğiniz benzersiz pek çok yer bulunur. Antalya ve Muğla illeri tarihi yapıları, doğası ve deniziyle gezebileceğiniz yerlerin başında gelir. Tarihi mimariye sahip alanları gezerek geçmişten izleri inceleyebilirsiniz. Plajda güneşin tadını çıkarabilirsiniz veya denizde serinleyebilirsiniz. Yeşillikler içerisinde kahvaltınızı yapabilir, akşam yemeğini güzel bir manzarayı izleyerek yiyebilirsiniz. Hayatınıza renk katacak bir hafta sonu tatili için için gidebileceğiniz yerleri arıyorsanız sizin için hazırladığımız haftasonu tatil rehberini inceleyebilirsiniz.

  Hafta Sonu Gezebileceğiniz Tarih Kokan Yerler

  Haftasonu tatil için tarihin izlerini barındıran yerleri gezebilirsiniz. Antalya ve Muğla illerinde geçmiş medeniyetlerin bıraktığı birçok güzel eser bulunur. Bu eserleri inceleyebilir ve geçmişe tanıklık edebilirsiniz. Haftasonu gezilecek yerler arasında bulunan tarihi mekanlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Şövalye Adası: Doğal güzelliğe ve tarihi değere sahip şövalye adası ismini bölgede eskiden yaşayanlardan almıştır. Muğla Fethiye bölgesinde yer alan adada Rodos Şövalye tarikatı yaşamıştır ve günümüzde adada kullanabileceğiniz plaj bulunur. Bu yüzden hem tarihi öneme sahip bu yeri gezebilir hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ada içerisinde restoranlar bulunduğu için güzel bir haftasonu tatili gerçekleştirip yemeğinizi de bu güzel adada yiyebilirsiniz. Bu bölgeye Çalış Plajı'nda bulunan tekneler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
  • Fethiye Kalesi: Yapılış tarihi henüz netleşmeyen Fethiye Kalesi'nin çok eski zamanlardan kalan bir eser olduğu düşünülür. Kalenin onarımını ise 15. yüzyılda Rodos Şövalyelerinin gerçekleştirdiği tahmin edilir. Muğla'da şehrin merkezine birkaç km uzaklıkta bulunan bu yapıyı haftasonu tatiliniz de gezebilirsiniz.
  • Amintas Kaya Mezarları: Likya döneminde oluşturulduğu düşünülen Amintas Kaya Mezarları aynı zamanda Telmessos Antik Kenti'ni de içerisinde barındırır. Antik kent de Likya döneminde yapılmıştır. Oyulmuş taşlardan yapılmış mabetleri içeren etkileyici bölge Fethiye Kalesi'nin oldukça yakınındadır. Bu yüzden Fethiye Kalesi'yle birlikte hemen yakınındaki bu bölgeyi de gezebilirsiniz.
  • Hadrian Kapısı: Roma döneminden kalma olan Hadrian Kapısı bir imparatorun ziyareti sonrası yapılmıştır. İmparator Hadrianus'un Antalya bölgesini ziyareti sonrası oluşturulan anıt yapı Üç Kapılar ismiyle de bilinir. Yapının iki cephesi vardır ve her cephe içerisinde dört adet mermer sütun görebilirsiniz. Haftasonu gidilecek yerler arasında yer alan yapı MS 130 yılında yapılmıştır. Bu önemli eserde Antik Roma döneminden izler bulabilirsiniz. Hafta Sonu tatili için uğrayabileceğiniz bu yer Antalya şehrinde yer alır.
  • Yivli Minare: Antalya şehri içerisinde bulunan Yivli Minare, Selçuklu döneminin eserlerinden birisidir. 38 metrelik yüksekliğe sahip olan minare çinilerle süslenmiştir. 13. Yüzyıl'dan kalma olan bu eser Antalya'da yapılmış olan ilk İslami eserler arasında sayılır.

  Haftasonu Tatili Boyunca Gezebileceğiniz Doğal Güzellikler

  Hafta sonu tatiliniz boyunca doğanın güzelliklerini gezebilir ve pek çok etkileyici yere tanıklık edebilirsiniz. Antalya ve Muğla illeri doğal güzellik konusunda en önde gelen bölgeler arasında yer alır. Bu iller içerisinde haftasonu tatili için gezebileceğiniz bazı doğal güzellikler aşağıdaki gibidir:

  • Gizlikent Şelalesi: Muğla ili içerisinde yer alan Gizlikent Şelalesi ormanın, yeşilliğin içerisinde bulunur. Güzelliğiyle ön plana çıkan bu bölge yürüyüş parkuruna da sahiptir. Haftasonu tatil için bu yeri ziyaret ederek şelaleyi görebilir ve aynı zamanda doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
  • Kelebekler Vadisi: Muğla Ölüdeniz bölgesi içerisinde yer alan Kelebekler Vadisi birçok kelebek türüne ev sahipliği yapar. İsmini 80 civarı kelebek türüne sahip olduğu için alan yer güzel bir plaja da sahiptir. Vadi içerisinde görebileceğiniz şelale de bulunur. Haftasonu tatil yerleri arasında tercih edebileceğiniz Kelebekler Vadisi'nde denizi ve doğayı bir arada bulabilirsiniz.
  • Karain Mağarası: Karain Mağarası eski taş çağı döneminden Roma dönemine kadar izler taşıyan bir doğal güzelliktir. Haftasonu tatil önerileri arasında yer alan Karain Mağarası içerisinde yürüyüş yapabilir, dar geçitlerden geçerek karstik oluşumu inceleyebilirsiniz.
  • Oymapınar Gölü: Güzel bir manzaraya sahip olan Oymapınar gölü Manavgat Nehri'nin üstünde bulunan bir barajdır. Göl barajın arkasında kalan kısımda ortaya çıkmıştır. Gölün içerisinde rafting veya tekne turu yapabileceğiniz gibi çevresinde dağcılık gibi doğa sporları gerçekleştirebilirsiniz. Manzarasını beğendiğiniz bir noktada durup piknik de yapabileceğiniz yer hafta sonu tatil planları için güzel bir duraktır.

  Villa Kiralayarak Güzel Bir Haftasonu Tatili Yaşama Fırsatı

  Hafta sonu boyunca doğasıyla, tarihiyle ünlü birçok yeri ziyaret edebilir ve gezinin tadını çıkarabilirsiniz. Gün boyunca gezdikten sonra güzel bir kalacak yere dönerseniz dinlenirken de tatil yaptığınızı hissedersiniz. Karşınıza çıkan haftasonu tatil fırsatlarını değerlendirmek için villa kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Villa Reyonu web sitesi üzerinde gezmek istediğiniz bölgeye yakın villa seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Villa Reyonu aracılığıyla kiralayacağınız konaklama yerlerinde ihtiyaç duyacağınız her türlü kaynağa ulaşabilir ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Hemen kendinize en uygun villa seçeneğini bulabilir ve anılarınız arasına ekleyeceğiniz güzel bir geziye çıkabilirsiniz.

   

  Genel
  Hemen Ara!
  WhatsApp Destek!
  ×Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
  ×REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Saati :
  REZERVASYON DETAYLARI
  Konaklama Tutarı :
  Elektirik Ücreti :
  Temizlik Ücreti :
  Isıtma Ücreti :
  ÖDEME PLANI
  Ön Ödeme :
  Girişte Kalan :
  Toplam Tutar :
  ×
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış
  Özellik